Hakkımda

Önce söz vardı… unutmamak için yazı icat olundu. Mağara duvarlarına yazmayla başladık yola, taşları taşla oymak çok zaman alıyor diye akabininde ceylan derilerini kullandık, sonra hayvan hakları diyerek ağaçları erozyana başladık. Herbirnin bir maliyeti vardı ama yazmak da kaçınılmazdı. Bu nedenle sanal bir ortamda toplamaya karar verdik yazdıklarımızı…

Konuştuklarımızı kaydediyor muyuz? ya düşündüklerimizi… Kimileri çok dert etmemiş yaşamış doyasıya, kimileri bir eser bir nesir bırakmak için yazmış, kimileri benim gibi paylaşmak amacındaymış. Bunun için cesaret lazım, kişinin kendisini bu kadar ifşa etmesi ne kadar doğru tartışılır ama yazmadıkça da içini kemiren birşeyler olur. Sanki bunu da eklemezsem önceki kaydettiklerime eksik kalır tüm parçalar. Nerede geleceği de hiç belli olmaz ilham’ın ilhan’a. Bazen bir otobüsün ikili koltuklarından biri oldu yazmaya çalıştığım neviler, bazen iş yaşamının en stresli anları. Sonuç olarak ben yazdım. Önemli değil başkaları tarafından beğenilmek gibi bir düşüncem de yok, ben beğenilmek isterim arkadaş! Aynı zamanda eleştirilmek, baltalanmak da olur önemli olan yazdıklarım hakkındaki düşüncelerin beni perçimlemesi.

Eksik parçaları daha çok tartışmak için bazen bir fikir atarım ortaya, konuyu neden tartıştığımı bile anlamazsınız. Bazen direkt sorarım tıpkı maç skoru gibi… Önem veririm en katı düşünceye, herkes gibi düşünenleri elerim bazen. Bazen bir atomu parçalamak kadar zor olsa da düşünceleri değiştirmek, yazı bir kademedir parçlara ayırmada. Ben de fikrimi söylerim açık açık karşımdakinin ne alacağını değil neden fikir alması gerektiğini düşünürüm.

Bazen yazamıyorum. Zamanım olmuyor tüm bildiklerimi paylaşamıyorum. Ama topluyorum biryerde tüm düşüncelerimi, bazen de iyice olgunlaşmasını bekliyorum. Zamanı gelince kendiliğinde ortaya çıkıyor hepsi. Planda uzun soluklu yazacağım bir takım düşünceler de var ama vakit gelmemiş anlaşılan ki hiçbiri ortada yok bugün.

Tüm içeriği hazırlarken sosyal insanla, rasyonel insanı bir arada sunmaya çalıştım. Adım yazar ya da şair değil, ben bir sanatçı da değilim üstelik. Ne böyle bir yeteneğim ne de bir yaşam felsefem var. Ben sadece paylaşmak niyetindeyim asıl işim de yazmak değil zaten… Bu nedenle tüm yazarların ve şairlerin affına sağınarak bir şeyler karaladım, değerlendirme kısmını da sizlere bıraktım…

Son olarak sitemin yapımında benimle beraber uzun uğraşlar veren Melih GENÇTÜRK’e teşekkürler…

Yazar Hakkında